Douwe Egberts Chocolate


                Chcę Wam dzisiaj zaprezentować kawę. Dość nietypową, czekoladową. Jestem uzależniona od mokki(moją faworytka jest ta z Coffee Heaven). Dlatego widząc kawę czekoladową musiałam ją kupić. Kupiłam ją za 10 złotych, jak na kawę to niedrogo.
Oczywiście znalazłam ją na promocji, więc ucieszyłam się nawet bardziej niż to było wskazane. Ah zapomniałabym, kawa nazywa się Douwe Egbers, ogólnie marka słynąca z wielu znakomitych kaw, bardzo szanowana i rozpoznawalna. Wcześniej miałam okazję zapoznać się z inną ich kawą, mianowicie z Dark Sensation. Jaka szkoda, że już praktycznie nigdzie nie można jej znaleźć. Czytałam, że została wycofana. Ale przejdźmy już do naszej kawy czekoladowej.
                W słoiczku znajdziemy 95 gram kawy rozpuszczalnej o smaku czekoladowym. (5 gram za 10 złotych, ależ to była okazja. Wygląd kawy jest taki kawowy, czyli wygląda tak jak każda rozpuszczalna. Na etykiecie znajdziemy propozycję podania, skład(95% liofilizowanej kawy i 5% aromatu), oraz informację, że Douwe Egberts współpracuje z organizacjami mającymi na celu wsparcie plantatorów kawy i ochronę środowiska naturalnego. Słoiczek jest bardzo poręczny, ale „otwarcie” jest tak toporne, że aż czasami boję się je otwierać. Przy pierwszym podejściu ¼ kawy wylądowała na stole. Kiedy już uporałam się z otwarciem w mojej kuchni można było wyczuć cudowny aromat kawy i czekolady, czyli to co uwielbiam. Ta kombinacja zawsze i nieodłącznie kojarzy mi się z kawiarnią. Proponowany sposób podania to kawa z mlekiem i cukrem, ja nie słodzę kawy, więc nie do końca zastosowałam się do propozycji.

                Kawa smakuje obłędnie, ma cudowny aromat, bardzo mocno wyczuwalny jest posmak czekolady. I w takich chwilach żałuję, że kupiłam tylko jeden słoik. Będę to sobie wypominała do końca życia, albo do następnej promocji. Po tak doskonałej kawie jestem bardzo ciekawa jak smakują pozostałe kawy z serii smakowej czyli orzech włoski, wanilia i karmel.


1 komentarz:

© 2012. All Rights Reserved. Design by Biyan Pasau
Blogger Template