Książka:"Umrzeć by stać się sobą"
                „Umrzeć by stać się sobą”, książka typowo autobiograficzna, gdzie mamy do czynienia z historią życia i choroby Anity Moorjani. Autorka, bowiem otarła się o śmierć i dzięki temu doświadczeniu zrozumiała prawdziwy sens życia, który przekazuje nam w swojej książce.
                Dzięki niecodziennemu talentowi pisarskiemu wkraczamy w świat Anity wręcz dosłownie, przeżywamy wszystkie jej upadki i wzloty, odczuwamy emocje i utożsamiamy się z autorką. W pierwszej części zapoznajemy się z życiem autorki począwszy od wstawki o „śmieci” Anity poprzez jej dzieciństwo, hinduskie wyznanie, trudności ze znalezieniem odpowiedniego partnera aż do choroby. Bardzo podobało mi się to, że książka nie jest całkowicie skupiona na chorobie autorki, poznajemy jej świat, jako dziecko, poszukiwania prawdziwej miłości, a dopiero potem zagłębiamy się w temat choroby.
                W dalszej części poznajemy drogę autorki w stronę śmierci i zapoznajemy się z jej powrotem do świata żywych. Część bardzo interesująca, ponieważ nic nie wskazywało na to, że Anita będzie żyła aż do chwili obecnej. W ostatniej części autorka ukazuje nam swoje przesłanie, tłumaczy nam przyczyny swojej choroby, ociera się o energie wszechświata oraz odpowiada na sporą liczbę pytań.

                Pozycja doskonała dla każdego wielbicie tematu powrotu z drugiej strony, śmierci i życia. Bardzo wciągająca historia autorki, jej doskonały styl pisania i treść zajęły sporą część mojego czasu.

Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii.

Autor:Anita Moorjani

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© 2012. All Rights Reserved. Design by Biyan Pasau
Blogger Template