Książka:"Smak życia"                Kiedy na moją półkę, całkowicie niepodziewanie trafiła książka Agnieszki Maciąg byłam lekko zaskoczona. Kiedyś słyszałam o niej, co nieco i nie przypuszczałam, że może ona stworzyć taką książkę. Ponieważ „Smak życia” nie jest jedną z tych suchych książek kucharskich pozbawionych całej magii. Ale od początku. Agnieszka Maciąg jest modelką, nie stosuje jednak żadnej diety, w której na obiad składa się jeden groszek zielony, kawałek pomidorka koktajlowego i garść tabletek, które pomagają nie przytyć. Skąd to wiem? Właśnie z tej książki.
                Na pierwszych stronach książki zapoznajemy się z krótką historią autorki, zagłębiamy się w jej przygodę z dietami i ich konsekwencjami. Agnieszka powoli, małymi kroczkami zaczyna wprowadzać nas w sekrety zdrowego odżywiania. Z książki możemy dowiedzieć się czegoś o inulinie i błonniku. W czym na pomagają, w czym się znajdują i oczywiście jak z nimi nie przesadzić.
                Ciekawym rozdziałem jest „Uroda zaczyna się w kuchni”. Znajdziemy tam garść wiedzy teoretycznej dotyczącej, co dobrze wpływa na nasz wygląd, włosy, paznokcie itp. Obok wiedzy teoretycznej znajdziemy też praktyczne przepisy na maseczki, peelingi i kąpiele, które korzystnie wpłynął na nasz wygląd.
                Książka podpowiada nam również, co powinno znaleźć się w naszej kuchni m. in. oliwa z oliwek, świeże zioła czy sól morska. Niby nic nowego, ale wszystkie pozycje posiadają, krótki komentarz, dzięki czemu możemy dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy.
                Większą część książki stanowią przepisy na różne okazje i pory dnia. Autorka omawia w tej części pozytywne skutki picia soków z różnych warzyw i owoców. Mnogość przepisów jest opatrzona cudownymi fotografiami potraw i różnych miejsc na kuli ziemskiej. Cały rozdział podzielony jest na kategorie: sałatki, zupy, przystawki, na dodatek, ryby i owoce morza, drób, i jeszcze, na słodko, oraz a do picia(gdzie omówione zostały herbaty i inne napoje).
                Podsumowując „Smak życia” to doskonała pozycja dla wszystkich kochających zdrową kuchnię i gotowanie. Potrawy nie są trudne, a ich wykonanie ma za zadanie sprawiać przyjemność(sama wypróbowałam już kilka przepisów). Informacje zawarte w tej książce przedstawione są w przyjazny dla czytelnika sposób, co sprawia, że książka jest wyjątkowa i użyteczna, nie tylko podczas przesiadywania w kuchni. Jedyne, co może się w niej nie podobać to cena, ale to już zależy od tego ile każdy z nas chce przeznaczyć na tego typu pozycje. 

Autor: Agnieszka Maciąg
Tytuł: "Smak życia, czyli uroda czyna się w kuchni"


Wydawnictwo: Otwarte; sklep Sante.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© 2012. All Rights Reserved. Design by Biyan Pasau
Blogger Template