Kuchnia: Pu-erh. Czerwona herbata liściasta z wiśnią i osmantusemWitajcie, dzisiaj jest mój pierwszy prawdziwy dzień blogowania, a co się tego tyczy dodaję recenzję jednej z moich ulubionych herbat. Więc pod lupą znalazła się dzisiaj czerwona herbata z wiśnią i osmantusem marki Posti. Jak każdy wie czerwona herbata ma wiele walorów zdrowotnych, jednakże niearomatyzowana rzadko trafia do szafek w naszych kuchniach. A to wszystko za sprawą niezbyt przyjemnego zapachu, który odstrasza potencjalnych konsumentów.
W herbacie marki Posti nieprzyjemny zapach został zniwelowany dzięki dodaniu kawałków wiśni i kwiatów osmantusa. Oba te składniki są bardzo aromatyczne i sprawiają, że herbata posiada unikalny, bardzo intensywny aromat, który daje się odczuć od razu po otworzeniu opakowania.
Samo opakowanie jest zgrabne, przez niewielkie okienko na dole widać jego zawartość, dzięki czemu wiem, co będziemy pakowali do naszych filiżanek, imbryczków itp. Na opakowaniu oprócz składu herbaty(pu-erh, wiśnia, osmantus, hibiskus-który nie został uwzględniony w nazwie herbaty i nie da się zbytnio w niej wyczuć, oraz aromat) został też umieszczony sposób jej parzenia(temp. Wody 98 stopni Celsjusza, czas parzenia 4-6 minut) oraz zalecana ilość jej spożycia. Do tego znajdziemy też krótką charakterystykę herbaty czerwonej, jej właściwość zdrowotne. Oraz opis składników użytych do jej aromatyzowania.
Kiedy już zapoznamy się z opakowaniem przychodzi czas na jego otwarcie i kiedy już nacieszymy oczy widokiem tych nierozwiniętych listków herbaty, przychodzi czas na magię. Zaparzona herbata ma kolor zbliżony do czerwonego lekko przemieszanego z brązowym. Aromat staje się jeszcze bardziej zintensyfikowany, dzięki czemu już samym węchem i wzrokiem możemy się upajać do nieprzytomności. Sama czerwona herbata ma dość mocny smak, więc niezbyt łatwo wyczuć tu tą obiecaną wiśnię, ale jak dla mnie to tylko przemawia na jej korzyść. Gdyż nawet bez tych obiecanych nowości jest doskonała w swoim smaku. Delikatny akcent osmantusa i prawie niewyczuwalna wiśnia są połączeniem idealnym.

Pu-ehr liściasta z wiśnią i osmantusem POSTI
Ocena: 5/5
Waga: 100 g
Cena: 6,30 zł 

3 komentarze:

 1. Witam poszukuję tej herbaty w sklepach lecz nigdzie jej nie ma, może masz info. gdzie ją kupić? Proszę daj znać na swoim blogu pozdrawiam Joa

  OdpowiedzUsuń
 2. Producent wycofał się z tego produktu, ostanie sztuki widziałem w sklepach jakiś rok temu :(
  Wielka szkoda jak dla mnie. Może jest jakiś odpowiednik?

  OdpowiedzUsuń
 3. Producent wycofał się z tego produktu, ostanie sztuki widziałem w sklepach jakiś rok temu :(
  Wielka szkoda jak dla mnie. Może jest jakiś odpowiednik?

  OdpowiedzUsuń

© 2012. All Rights Reserved. Design by Biyan Pasau
Blogger Template