Książka:"Alchemia szczęścia"

                Wszystko sprowadza się do naszych myśli, wszystko zależy właśnie od nich, więc aby być szczęśliwym musisz stać się poniekąd egoistą. Ale akurat w tej sytuacji bycie egoistą jest dobre, bo kreuje nasze własne życie, szczęśliwe, czy też nieszczęśliwe. Takie oto przesłanie spłynęło na mnie z książki Bogusławy Krause „Alchemia szczęścia”. Oczywiście autorka nie ujmuje tego tak dosłownie, ale sama książka sprowadza się według mnie do tych dwóch początkowych zdań.
                Bogusława Krause jest bizneswoman, która w czasach liceum zaczęła rozwijać swoje zainteresowania dotyczące medycyny alternatywnej(podczas trenowania telepatii, różdżkarstwa i zagłębiania tajników Tarota). Autorka studiowała żywienie człowieka(co, tak mi się wydaje, miało przekład na jej pierwszą książkę(„Odchudzanie i prawo przyciągania”). A początek omawianej dzisiaj książce dało jej doświadczenie, wiedza z zakresu parapsychologii oraz fascynacja ludzkim ciałem. Być może czytaliście książki Esther i Jerry’ego Hicks(cała seria o Prawie Przyciągania), jeżeli nie to polecam, jeżeli tak to być może będziecie zainteresowani, że autorka, posługująca się w swoich książkach wiedzą o Prawie Przyciągania, zaczerpnęła ją właśnie od Esther i Jerry’ego.
                Książka ukazuje nam podejście Bogusławy do Prawa Przyciągania, które przekłada się na nasze szczęście w życiu. Ponieważ, poprzez swoje myśli, przyciągamy do siebie złe lub dobre rzeczy, chwile. W budowie książki zaciekawiło mnie ułożenie rozdziałów, są one ułożone w taki sposób, aby czytelnik mógł łatwo znaleźć nurtujące go rzeczy. Z tytułów dość łatwo wywnioskować, o czym są. Np. w rozdziale „Pragnienia” mamy kilka podrozdziałów takich jak praca czy miłość.
                Atutem książki jest to, w jaki sposób została napisana. Narracja pierwszoosobowa, do tego prosty język, (który zrozumie każda osoba, trzeba mieć tylko chęci i zapoznać się z tą pozycją), informacje uzupełniane o własne życiowe doświadczenia. Autorka nie owija w bawełnę, tłumaczy nam wszystko w sposób prosty i całkowicie zrozumiały, nie tłumaczy jednego zagadnienia przez sto stron, z których tylko dwie pierwsze zawierały potrzebne nam informacje(szybko, prosto i rzetelnie). W książce ciekawym tematem jest efekt placebo, oraz wpływ naszych myśli na układ hormonalny i nerwowy(bardzo lubię takie zagadnienia, więc byłam szczęśliwa, gdy znalazłam je w tej książce).
                Książka jest fenomenem na polskim rynku, według mnie powinno się ją opatentować, jako podręcznik, dzięki któremu młode pokolenia, mogłyby czerpać wiedzę na temat szczęścia. Zmusza do przemyśleń i działań mających na celu poprawę naszego bytu na Ziemi. Polecam każdemu, kto ma chęć sięgnąć po takową pozycję. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii.

Autor: Bogusława Krause

1 komentarz:

© 2012. All Rights Reserved. Design by Biyan Pasau
Blogger Template