Książka:"Jak spalić zbędne kilogramy. Iskra 4-stopniowy plan utraty wagi"
                Zbliża się lato, więc nastał czas na: OMG!!!! Muszę spalić ten zimowy tłuszcz. Drakońskie diety, wieki spędzone na siłowni i katowanie się różnymi środkami farmakologicznymi. Nigdy jakoś za specjalnie mnie do tego nie ciągnęło, ale widuję ludzi, którzy stosują się do tych rzeczy. Właśnie dla tych ludzi skierowana jest książka Chrisa Downie „Jak spalić zbędne kilogramy”. Sam autor jest założycielem strony SparkPeople.com, która skupia osoby pragnące pozbyć się nadmiaru kilogramów. Chris zastosował na sobie program przedstawiony w książce, która zrodziła się z jego chęci niesienia pomocy innym ludziom.
                Na początku książki zapoznajemy się z historią autora, jego zmaganiami nie z nadmiarem wagi, a z nieśmiałością i życiem w trudnych warunkach. Jednak sposób, w jaki to osiągnął zamierzone cele i przezwyciężył przeciwności losu zainspirował innych ludzi, którzy dzięki niemu stracili zbędne kilogramy i podwyższyli swój status społeczny.
                Książka dzieli się na dwie części, podsumowanie i serię dodatków. Z części wyniesiemy wiedzę o kluczowych aspektach systemu doskonalenia się, jednak trzeba mocno się postarać, aby je zrozumieć. Niektóre rzeczy są, bowiem opisane w dość nieprzystępny dla czytelnika sposób. Aczkolwiek same aspekty są ciekawe. Składają się z elementów składowych, które wprowadzają nas w cały 4-stopniowy plan.
                Część druga to zlepek informacji dotyczących zdrowego stylu życia, dobrych nawyków żywieniowych, czyli nic, o czym byśmy już gdzieś nie słyszeli, albo sami się nie domyślili. Natomiast najbardziej interesującą częścią są według mnie dodatki, jest ich siedem(od A do G). Stanowią doskonały zestaw porad, które mogłyby być oddzielną książką. Znajdziemy to zawartości kcal w poszczególnych produktach, zasady komponowania posiłków, przepisy, zestawy ćwiczeń(których według mnie jest o wiele za mało). Całość jest wzbogacona o autentyczne historie i zdjęcia uczestników programu, niektóre z nich są oszałamiające i zmuszają do wzięcia się za siebie.
                „Jak spalić zbędne kilogramy” to pozycja na poziomie średnim, posiada bardzo bogatą treść, ale jej większość to fakty, o których od dawna wszyscy wiedzą. Niektóre elementy są jednak nowe i to sprawia, że książka jest dobrą pozycją dla chcących zgubić trochę tłuszczyku ludzi. Mimo, iż cena jest dość wygórowana(prawie 50 zł) to sądzę, że warto się w nią zaopatrzyć.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii.  


Autor: Chris Downie
Tytuł:"Jak spalić zbędne kilogramy. Iskra 4-stopniowy plan utraty wagi"

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

2 komentarze:

  1. Mam kilka książek o odchudzaniu, swego czasu miałam fioła na tym punkcie ;) Obecnie kontroluje sama swoją wagę i utrzymuję w przystępnych normach ;) Pozycja niemniej ciekawa, najbardziej też by mi się chyba ta część z posiłkami spodobała !

    OdpowiedzUsuń

© 2012. All Rights Reserved. Design by Biyan Pasau
Blogger Template