Książka:"Liczby zdrowia- Terapie naturalne, psychosomatyka, numerologia"
                Każdy z nas chce być zdrowy, ale nie każdemu się ta sztuka udaje. Są ludzie, którzy, mimo iż zdrowo się odżywiają, odpowiednio ubierają i dbają o siebie, ciągle chorują. Są i tacy, którzy nie dbając o siebie zachowują pełne zdrowie i świetny wygląd. Więc spójrzmy na choroby z innej strony, ze strony numerologii.
                „Liczby zdrowia” to książka dość niekonwencjonalna. Łączy ona, bowiem w sobie numerologię, psychosomatykę, medycynę wchodu i zachodu. Co ukazuje nam inne podejście do przyczyn naszych zachorowań i złego samopoczucia. Autorką tej pozycji jest Violetta Kuklińska-Woźny, która jest numerologiem i autorką licznych książek znajdujących się na listach bestsellerów.
                Wszystko sprowadza się do naszego portretu numerologicznego, jednakże książka nie wyjaśnia nam dokładnie jak go skonstruować. Najlepiej odnieść się do poprzednich pozycji autorki, w których to tworzenie naszego portretu jest opisane dokładniej. A więc w oparciu o tenże portret możemy określić swoje słabe i mocne strony.
                Książka zawiera opisy poszczególnych części ciała i układów, z odniesieniem, za co są one odpowiedzialne i jakie emocje na nie oddziaływają. Co im szkodzi, a co je wzmacnia. Głównym elementem książki są opisy chorób i dolegliwości, jakie mogą nas dręczyć. Opisy te dostarczają nam też możliwe przyczyny ich występowania(emocjonalne, na tle dzieciństwa, bądź z innego wcielenia).  Kolejnym elementem książki są opisy terapii, które mogą nam pomóc w lepszym poznaniu swojego ciała i myśli, a co za tym idzie w likwidacji przyczyn naszych chorób. Sama autorka twierdzi, że poprzez nasze choroby możemy dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i z całego procesu uzdrawiania wyjść z większą wiedzą o nas samych.
                Nigdy nie byłam sceptycznie nastawiona do tego typu książek, dlatego pozycja bardzo mi się spodobała. Tekst napisany jest przejrzyście, zrozumiale. Jedynym mankamentem jest problem ze stworzeniem swojego portretu i zbudowaniem diagramu energii, ale w tymże celu możemy sięgnąć do innych źródeł.
                „Liczby zdrowia” jest książką dla ludzi, którzy posiadają otwarty umysł i są gotowi na zmierzenie się ze swoimi chorobami. Jest to pozycja, do której wracać można często dzięki zasobowi chorób, jakie w niej znajdziemy. Dzięki niej możemy zmienić swoje życie na lepsze, bardziej świadome naszych potrzeb i problemów.
Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii.

Autor: Violetta Kuklińska-Woźny

2 komentarze:

  1. Przez większość czasu nic mi nie dolega, a jeśli coś się dzieje to biegnę do lekarza bądź apteki. ;]
    Recenzja brzmi kusząco, ale spasuję. c;

    OdpowiedzUsuń

© 2012. All Rights Reserved. Design by Biyan Pasau
Blogger Template