Książka:"Boski Tarot"(karty+książka)                Ponad trzy tysiące godzin pracy, tyle trzeba było, aby w nasze ręce mogła trafić w pełni autorska talia Tarota wybitnego artysty, grafika Ciro Marchetti.  Ciro jest prezesem Graform International i absolwentem Croydon College of Art. Jest też laureatem wielu nagród m. in. Digital Canvas Awards. Stworzył on cudowną talię kart Tarota z dołączoną do nich książka, z której dowiemy się wielu zadziwiających rzeczy.
                Talię i książkę znajdziemy zapakowaną w spore, ozdobne pudełko, które samo w sobie może stanowić cudowną ozdobę na półce. Książka „Boski Tarot Dziedzictwo Zaginionej Cywilizacji” stanowi bardzo interesujący dodatek do talii. Znajdziemy tu wspaniale opowiedzianą historię powstania tejże talii, oraz historię ludzi, którzy stanowią zalążek starożytnych kultur. Historię czyta się z zapartym tchem, skłania ona również do swoistych refleksji nad tym, co działo się miliardy lat temu, oraz jak Ci „mityczni” ludzie wpłynęli na powstanie teraźniejszego świata.
                Sama talia składa się z 78 kart, które ozdobione są przecudnymi grafikami, które na swój sposób zawierają odniesienia do tejże tajemniczej cywilizacji. Wszystkie karty są misternie wykonane, wykończone złotą oblamówką, do tego dołączono subtelny woreczek na karty, który ładnie komponuje się z całością.
                Wszystkie karty opatrzone są komentarzem autora oraz czterech sławnych tarocistów, którzy przybliżają nam ich znaczenie. Ruth Ann i Walda Amberstone, James Ricklef oraz Leisa ReFalo wykonali bardzo dobrą pracę, każda z kart jest przedstawiona przejrzyście od ogólnego znaczenia po szczegółowy opis i symbolikę. W książce zawarte są też atrybucje żywiołów, liczb, planet i znaków zodiaku, oraz instrukcja jak czytać Tarota napisana przez Leisę ReFalo. Dzięki tej instrukcji talia Boskiego Tarota nadaje się nie tylko dla zaawansowanych użytkowników, ale też dla początkujących, takich jak ja.
                Tarot Ciro cieszy oko, cudowny dobór barw i kształtów przypadnie do gustu każdemu, a książka dołączona do zestawu stanowi cudowne uzupełnienie, dzięki któremu zagłębimy się w historię i znaczenie kart. Cały zestaw mogę polecić każdemu, kto chociaż odrobinę interesuje się tematem.

Za możliwość zapoznania się z zestawem dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii


Autor: Ciro Marchetti
Tytuł: "Boski Tarot"

4 komentarze:

  1. Uwielbiam tarota! Sama mam jedną talię, ale ta wygląda na jeszcze piękniejszą. Zazdraszczam *u*

    OdpowiedzUsuń
  2. To wydawnictwo ma naprawdę świetne karty do tarota. Każdy mógłby znaleźć coś dla siebie. :)

    OdpowiedzUsuń

© 2012. All Rights Reserved. Design by Biyan Pasau
Blogger Template