Książka:"Magia Celtów i Wikingów"
                Magia… Magia jest wszędzie. W czasach, kiedy w świecie książek aż roi się od pozycji z gatunku fantasy możemy spotkać fabuły oparte na różnych mitologiach, odniesienia do horoskopów, tajemniczych druidów, magików, wróżek, czarów. Wielu z nas ciągnie do takich rzeczy. Interesujemy się tradycjami, legendami, mitologiami innych kultur. Jeżeli jesteś jedną z takich osób to dzisiejsza omawiana przeze mnie książka jest dla Ciebie.
                „Magia Celtów i Wikingów”, jak już sama nazwa nam sugeruje, zawiera w sobie szczegóły dotyczące Wikingów i Celtów. Zarys treści doskonale przedstawia nam opis z tyłu książki:
 Książka prezentuje zarys bogatej i niezwykłej mitologii Celtów i Wikingów, przedstawia ich złożony panteon, zaznajamia z filozoficznymi podstawami rządzącymi magią wszechobecną w ich świecie. Opisuje niezwykle interesujące magiczne alfabety - runy Wikingów i ogham Celtów oraz sposoby wróżenia z nich, a także oparty na oghamie horoskop druidów, tajemniczych kapłanów i mędrców celtyckich. Na kanwie mitów ludów północy powstały klasyczne dzieła coraz bardziej popularnego gatunku fantasy. Miłośnicy książek Tolkiena oraz gier takich jak Baldurs Gate czy Warcraft znajdą w książce wiele odniesień do bohaterów, czarów, przedmiotów i przygód, natomiast osoby interesujące się magią wzbogacą swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną.
                Książka dzieli się na dwie część, w których zostajemy „wtajemniczeni” w mitologię, pochodzenie, panteon bogów obydwu kultur. Oprócz tego możemy dowiedzieć się z niej czegoś o magicznych alfabetach(runy i ogham) oraz o podstawach magii druidów i kapłanów. W książce zawarta jest celtycka mitologia, znajdziemy tam też odniesienia do astrologii, run i praktycznego słowniczka Celtów oraz Wikingów. Dzięki tej pozycji osoby zainteresowane magią mogą się nauczyć wielu rzeczy, które mają zastosowanie w praktyce. Nie jestem jednak zadowolona, że w tej pozycji jest więcej wiadomości o Celtach niż o Wikingach, mimo to sama książka jest wręcz przepełniona znakomitą treścią. Wszystko zostało tu wyjaśnione bardzo dokładnie, więc pozycję tę czyta się bardzo przyjemnie.
Jak widzimy książka zawiera w sobie niesamowitą treść, czytając tę pozycję byłam oczarowana tym jak Celtowie i Wikingowie otwierają przede mną podwoje swoich światów. Osoby zainteresowane takimi sprawami powinny usatysfakcjonowane wiadomościami, jakie w niej znajdą, tak samo jak ja. Mimo, iż książka zawiera kilka błędów, niektóre wątki z mitologii mogą być niezrozumiałe, to książka jest według mnie godna polecenia.

Autor: Adrian Devine
Tytuł: "Magia Celtów i Wikingów"
Wydawnictwo: KIRKE

1 komentarz:

© 2012. All Rights Reserved. Design by Biyan Pasau
Blogger Template